| totenkopfSS a întrebat:

am o intrebare...am instalat Windows XP apoi Windows Vista apoi Windows 7...si am facut multi boot. Toate cele 3 sisteme de operare sunt pe partitii diferite + inca 2 partitii una pentru programe si muzica iar alta pentru jocuri. Problema vine la defragmentare. Cum pot sa fac defragmentarea dintr-un singur sistem de operare la toate partitiile fara sa distrug BOOT-ul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Daca stai tot timpul pe windows 7 ala stie sa isi faca singur cand nu esti la calc defragmentare. Dar daca vrei ceva manual atunci poti sa ii dai tu o defragmentare din cand in cand pe orice partitie vrei si NU CONTEAZA IN CE SISTEM ESTI.
Pentru alte intrebari sau tutoriale uite aici un site: http://www.tutorialepc.ro

3 răspunsuri:
| Adryan657 a răspuns:

Gasesti pe net smart defrag si descarci si de restul te ocupi
e fff simplu si nu ai ce sa distrugi

| hummer24 a răspuns:

Daca esti hacker adevarat iti instalezi Ubuntuwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@MicrosoftHacker! ce dracu ai facut acolo, era suficient sa instalezi windows 7, acum lipsa ta de ocupatie nu ti-a spus ca sistemele de operare pot intra in conflict.
Se pot defragmenta toate partitiile fara a avea probleme, fisierele de boot stiu ca nu se acceseaza la defragmentare, singura problema este borsul tau de pe HDD, o sa-ti dea vreo eroare.