| teo93 a întrebat:

am o intrebare in legatura cu cartusele la EPSON STYLUS dX9400f...cartusele sunt originale ale imprimantei de cand am cumparat-o.cred ca s-a uscat cerneala in ele.pot fi duse la reparat si incarcate? sunt reincarcabile? sunt T0711, T0712,T0714 si T0715.am nevoie de ajutiooor!laughing)) dau funda!

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut. Degeaba razi, ca nu e bine. Poate faci ceva cu cartusele, dar imprimantele Epson e posibil sa aiba capul de scriere pe aparat, si nu pe cartus, iar daca ele se usuca, risti sa arunci imprimanta, nu numai cartusele. Poate intre timp ei au schimbat tehnologia dupa Hp si Canon, unde capul de scriere e pe cartus. S-a uscat cerneala, arunci cartusul, dar aparatul il pastrezi. Voi analiza modelul tau, sa vad ce optiuni ai. Bafta!

| dannyel86 a răspuns:

O postare din 2007, la cineva care avea modelul tau:

"Inca un lucru, foarte mare atentie la imprimanta Epson, capul de printare este pe imprimanta, in cazul in care aceasta este lasata foarte mult timp fara sa printeze capul de printare se poate usca si este aproape imposibil de remediat. Asigura-te ca nu ramane fara sa printeze mai milt de 1-2 saptamani."

Deci, banuiala mea se confirma. Te sfatuiesc, pentru o identificare corecta a problemei, sa apelezi la un service care se ocupa de imprimante.