| Th3Gh0sT a întrebat:

Am o mica problema la driver-ul de sunet la un HP 620. Am instalat IDT Audio ca driver de sunet (acesta l-am gasit pe site oficial hp) dar de fiecare data in timpul unei conversatii volumul microfonului scade pana cand nu ma mai aud dupa care trebuie sa intru iar in IDT Audio Control Panel sa maresc volumul si tot asa... Aceasta se intampla chiar daca dau Save. Aveti vreo idee ce as putea face? Ms

4 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Esti prea aproape de microfon! Volumul scade doarece vorbesti prea tare! Pentru a rzolva acesta problema trebuie sa debifezi casuta cu Automatically adjust microphone settings.
Bafta!

| conundrum a răspuns:

Cel mai simplu reinstalezi driverul... poate a sat eroare.sau iti iei o tastatura multimedia

| Th3Gh0sT explică:

Problema e ca in fereastra IDT Audio Control Panel nu exista obtiunea Automatically adjust microphone settings. Are doar 4 setari:
Microphone processing
-Noise Cancellation
-Acoustic Echo Cancellation
Power
-Basic Power Management
-Adverced Power Management

Acestea sunt toate setarile...

| Th3Gh0sT explică:

Alte idei mai aveti? msc