| F6x5 a întrebat:

Bună ziua, am probleme cu interfonul Electra IA01, în special cu acea cutie din apartament. Nu știu cum să conectez firele. Am 2 fire albe, 1 negru, 1 roșu și 1 albastru. Pe placa scrie: AVP, COMP, PX, MP.
Dau funda pentru cine reușește sa ma ajute. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

[Edit] Poate te ajuta acest video referitor la cum sunt cablurile dispuse https://www.youtube.com/watch?v=wgeqmSZvl3o

daca este defecta, costa 80 de lei din cate vad aceasta 'cutiuta' de interior

daca e doar un cablu deslipit ceva atunci merita facuta, daca este din placa atunci una noua

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Ai uitat sa pui link-ul.

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

Daaa,scuze, am modificat mesajul!

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Nu-i bai! Ma bucur ca te-am ajutat.

| Simpatic a răspuns (pentru Salontanul):

De obicei cand scriu ceva si dau trimitere, robotelul TPU corecteaza gresit si imi mananca litere...insa data asta vina imi apartine, am uitat sa trec linkul laughing

multumesc de atentionare!

| Salontanul a răspuns (pentru Simpatic):

Asta sa fie cea mai mare greseala.