| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare. Am un Samsung Galaxy A3 si am probleme la baterie. Bateria imi scade foarte mult daca nu il folosesc, nu e de la locatie sau gps, mod avion. Am incercat tot si vreau sa stiu daca ii bateria sau ceva la placa de baza, am facut testul cu battery life si imi apare perfect. Adica bateria dispun de 1900/1900 mAh.

Are cineva idee de la ce poate fii? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| GigiCelMaiPeste a răspuns:

Ti s-a stricat bateria.Bateria se consuma si fiindca telefonul e pornit, deci, bateria ti s-a stricat destul de GRAV.Trebuie sa o schimbi.Bateria se poate strica daca te joci pe telefon EXCESIV cand e la incarcat, folosesti telefonul prea mult ( din aceasta cauza il tii foarte des la incarcat ) astea le stiu eu.

| Xenoverse a răspuns (pentru GigiCelMaiPeste):

Am gasit o solutie mai buna ca bateria de la telefon sa nu se mai descarce rapid, inchid wi-fi-ul cand nu mai umblu pe net.

| Iuly4Sad a răspuns:

Placa de bază nu are legătură cu acumulatorul în cazul de față. Bateria este de vină. Battery Life e o jegmăneală.