| xeux01 a întrebat:

Am un laptop de la ASUS, model x550j.Cand l.am cumparat avea sistem de operare FreeDos. Acest laptop a fost achizitionat de la Altex acum 5 luni si de atunci nu am aflat de ce nu merge sa instalez windows 7 si de ce CD pe care l-am primit de la ei cu windows 8.1 nu merge instalat. Am incercat in acea zi cand l-am achizitionat sa instalez windows 8.1 de pe CD si nu mergea, apoi windows 7 de pe USB iar dupa am reusit cu un windos 8.1 butat pe USB. Aceiasi problema o are si un prieten de al meu cu un laptop tot de la ASUS. Mi-am bagat nasul prin BIOS cam peste tot. Aveti idee de ce nu merge CD de la ei si de ce nu pot instala windows 7?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Din nestiinta! Cand o sa stii o sa poti! Sa crezi tu ca ai primit CD cu windows...
Ai primit CD cu drivere de Windows...deci cum spuneam...nestiinta!

| xeux01 explică (pentru K0sti):

Am inteles cu CD dar de ce nu pot instala windows 7?

| K0sti a răspuns (pentru xeux01):

Ti-am spus mai sus de ce...

| IAmTheLegendary a răspuns:

Asta chiar nu știu, dar îți recomand să te duci la un service cu acel cd ca să-ți facă acei domni/doamne, se pricep mai bine, îți spun eu! ☺