| alexD89 a întrebat:

Am un Laptop X555LN-XX057D i5-4210U. Laptopul este nou, de 3 saptamani. Astazi, cand am inchis Lid-ul s-a inchis de tot. Si acum nu mai porneste deloc. Problema nu e de la acumulator pentru ca am incercat sa foloesc si alt acumultor, dar fara succes. De obicei cand inchid Lid-ul, laptopul intra pe sleep. Va rog spuneti-mi ce e de facut. Dau funda. Merci mult.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce inchizi?

| alexD89 explică (pentru K0sti):

Lid = clapeta, ecranul, capacul

| K0sti a răspuns (pentru alexD89):

Lid ii spui la capacul de la WC! In rest se numeste LCD Cover, daca tot vrei sa te spargi in figuri! Vezi manualul de service! In alta ordine de idei, ce treaba ai cu acumulatorul? Daca placa de baza e ok, trebuie sa porneasca si cu acumulator si fara!

| alexD89 explică (pentru K0sti):

Scrie pe Google 'Lid Laptop' si vezi ce-ti afiseaza, atat la Imagini, cat si la Web, apoi sparge-te in figuri de "filozof"!

| CinevaNou a răspuns (pentru K0sti):

Ce ai baut azi? http://i.imgur.com/xqweuLc.jpg

| K0sti a răspuns (pentru CinevaNou):

Inca nimic, poate de aia?