| sasflorin75 a întrebat:

Am un Siemens amilo pro si nu pot instala windows in nici un fel nu vrea sa booteze nici de pe stick nici de pe cd. Am incercat si cu un windows cd. original licentiat si nimic.Ma poate ajuta si pe mine cineva? Stima.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te putem ajuta pentru ca nu vedem ce se intampla. Se poate sa fie defect sectorul de boot al HDD-ului dar poate fi si memoria defecta. Iti da o eroare? Ce face cand incerci sa instalezi?

| sasflorin75 explică (pentru Salontanul):

Hardu este in perfecta stare de functionare este sata 2012 320gb 22 de porniri si 68 ore de functionare. A fost testat pe un alt laptop si se instaleaza windows.Nu da nici o eroare de pe orice as vrea sa bootez el ramane la liniuta ce tot palpaie sus in colt stinga si atit.Nu vede stick nici cd. bootabil.Stick_ul este bootabil la fel si cd_ul.

| RAY a răspuns:

Faza e ca biosul trebuie setat pe dvd sau stik degeaba bagi tu windows daca el nu vede, cd trebuie sa fie butabil tu spui ca e original in cazul asta unitatea optica e defecta sau nu e pusa corect in unitate/laptop saubiosul nu o citeste reseteaza biosul /uitate in bios vede stikul? cd baga-l in alt pc ala vede e butabil? atunci e defecta unitatea si trebuie pus ca prim butabil stikul

| sasflorin75 explică (pentru RAY):

Astea le_am incecat toate si nimic. Unitatea e ok in bios vede stick_ul sunt bootabile amindoua. Orice pun prim bootabil el ramine la liniuta ce palpaie sus colt stinga.

| sasflorin75 explică (pentru RAY):

Am rezolvat problema acum am windows instalat si merge perfect.