| AlinForta1 a întrebat:

as avea nevoie de o parere din partea unuor cunoscatori. As dori sa cumpar una din tabletele Evolio Evotab HD si Allview Alldro Speed DUO. Am cautat pe internet review-uri si am vazut ca Evolio Evotab HD se incalzeste, iar ca Allview Alldro Speed DUO ca si cum ar avea probleme cu ea. Ce tableta credeti ca este mai buna dintre cele doua? Dau funda celei mai bune pareri. Multumesc

3 răspunsuri:
| alezzut a răspuns:

Buna! Deci daca vrei o tableta buna eu spun sa alegi Allview Alldro Speed Duo pentru sa eu spun ca este o tableta buna, cat despre evolio evotab hd eu zic ca este cam naspa.Acum ramane de tine eu doar mi-am dat cu parerea. Funda?

| RizeaFabian a răspuns:

Eu cred ca Evolio Evotab...am si eu o tableta Evolio Evotab 3 si e mai buna decat Allview... daca vr sa cumperi poti cumpara de pe www.emag.ro

| Rboggyz a răspuns:

Parerea mea ar fi sa cumperi Allview. E o firma nu foarte cunoscuta, dar ofera produse foarte bune la preturi accesibile. Pe aceasta tableta poti juca orice de pe market, nu are lag, nu da crash-uri. Memoria interna esti cam mica, doar 8GB, dar poate fi extinsa printr-un card microsd. Atentie la instalarea aplicatiilor! Trebuie sa le muti din memoria pe care se instaleaza prima data pentru ca e limitata la cateva sute de MB. Per total, e o tableta ok, ofera un display foarte bun, ca performante e peste medie (nu cu foarte mult), bateria tine cam 3-4 h, ceea ce ar fi suficient. Isi merita banii si ti-o recomand cu caldura. happy