| VasilescuAlexandru a întrebat:

As dori sa-mi cumpar o tableta pana in 650 lei si nu ma pot decide dintre Evolio Evotab Fun sau Allview Aldro Speed

Răspuns Câştigător
| ComaniciIonut a răspuns:

Cumpara si tu Evolio Tab Fun ca are 3g fata de allviewul ala nu stiu daca are procesorul este 1ghz si la Allview la fel doar ca memoria ram este mai mare evolio are 1 gb iar allwiev 512 mb si meoria interna la evolio este de 8gb pe cand la Allview este 4 gb happy sper ca te-am ajutat sa iti dai seama big grin

8 răspunsuri:
| OSimplaFata29 a răspuns:

Buna eu am tableta co gocleaver si te asigur ca este una buna... am dat pe ea vreo 600 lei. de la centrul de calculatoare. si na daca nu vrei ia-ti Evolio Evotab. mult norocwinking

| andreeagicu a răspuns:

Eu mi-am luat evotab fun de la evolio. o am de cand a aparut. am facut comparatia cu cea de la Allview si nu mi se pare cu nimic peste, din contra mi se pare ca merge mult mai greu si displayul raspunde mai greu. Le-am testat pe toate in magazine. cum am spus, o am de o luna si nu mi s-a blocat niciodata, tot instalat si dezinstalat aplicatii pe ea, iar daca vrei 3g este compatibila doar cu 2 tipuri de modemuri - dar pentru asta iti recomand sa vb cu cei de la evolio, ei stiu mai bin ce sa iti recomande.

| VasilescuAlexandru explică (pentru andreeagicu):

Daca mi-ai spune de unde ai luat acel cablu ca sa conectezi modemul iti raman vesnic recunoscator big grin

| andreeagicu a răspuns (pentru VasilescuAlexandru):

Cablul otg l-am luat tot de la evolio. intra pe site-ul lor

| VasilescuAlexandru explică (pentru andreeagicu):

Multumesc!

| Flo_Florian_1987 a răspuns:

Daca ti neaparat sa fie noua comparale la performante si hardware...Eu optam pentru ipad 1 achizitionat de pe okazii. Aplicatiile si touchul nu se compara cu cele doua. O zi buna

| georgianaVL a răspuns:

Eu una zic sa iti iei evolio evotbab fun sunt mult mai bune si ai aplicatii mai multe eu de asta am s vara mea regreta