| User257 a întrebat:

Bună ziua, cum schimb din aplicația xigua video? Este in chineză cum schimb in engleză sau in română, că am căutat dar nu am găsit unde să schimb limba sau cum traduc ce scrie pe ecran ce aplicație să folosesc?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nici nu o sa gasesti. Aplicatia e facuta doar pentru China si nu ofera alte limbi.

| FreddieM a răspuns:

Deschide Google lens, setează in limba romana, încadrează textul cu fotocamera și textul în chineza sau oricare alta limba va apărea în romana. Eu asa fac când merg la magazinele asiatice și vreau sa înțeleg ce scrie pe pachet, sau când călătorești în alte tari, e foarte utila.
Cheers