| DAS a întrebat:

In Google earth sunt anumite zone pe harta care sunt acoperite de un fel de 'patrat' de culoare mai inchisa in care se vede foarte clar harta, se vad mai multe detalii(case strazi)! Cine stie cum se face sau daca se pote face acel 'patrat' il rog sa ma ajute! Multumesc.

2 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva. insa ai dreptate ca in alte zone se vede mai clar. acum nu te pui si compari balcani cu new york ca clar ca in New York acolo ai o sumedenie de detalii si cladiri 3D si alte prostii si se vede si clar. nu este nici un patrat big grin daca este sa ma contrazica cineva.

| G a răspuns:

Hartile de la google earth sunt formate din fotografii facute din elicopter. patratele respective sunt zone cu poze mai noi si de calitate mai buna.