| AndreiTepes a întrebat:

mi-am luat de curand un Smart tv Samsung UE43NU7122, l-am conectat la un wi-fi și tot incerc aplicații precum peel remote, Smart View etc și îmi spune sa le conectez la același wifi telefonul și televizorul și de fiecare data îmi apară no devices found, va rog frumos daca cineva ar putea să mă ajute

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Salut. Tu vrei sa-l controlezi cu telefonul, sau mai exact ce doresti sa faci? Ai televizorul conectat la reteaua wireless (atat cat si telefonul) sau este legat prin cablu? Ce tip de router ai si ce internet provider?

| AndreiTepes explică (pentru CM7YRE):

Da as vrea sa îl controlez cu telefonul, amândouă sunt conectate la rețea wireless și routerul este ZTE