| AlexandraN21 a întrebat:

Buna ziua! Pot sa ma conectez cu telefonul pe televizor doar cu cablu USB? (M-am conectat dar nu merge sa văd pe tv ce văd pe telefon)
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| 47red a răspuns:

Ai nevoie de un adaptor usb la hdmi si conectezi un cablu hdmi la el sau cumperi direct un cablu micro usb sau type c/ lighting la hdmi care se conecteaza direct, depinde ce mufa ai la telefon.

Cum arata cablurile necesare in prima varianta:
https://www.emag.ro/......DCRGSCMBM/
si cablu hdmi pe care il vei folosi la adaptor : https://altex.ro/cablu-hdmi-vortex-vo2000-1-5m-negru/cpd/CABVO2000/

Ca a doua varianta, cam asa arata cablul respectiv: https://altex.ro/......CABMY8745/

Sper ca te-am ajutat, daca ai nelamuriri cu conectarea imi poti raspunde :)

| UserRo10 a răspuns (pentru 47red):

Sustin ce zice Roxana cu mentiunea ca telefonul tau sa suporte asta

| 47red a răspuns (pentru UserRo10):

Complet de acord la faza cu suportul, dacă telefoanele mele (p40 și a20e) suporta metoda asta nu înseamnă că toate pot, la fel cum altele pot mult mai simplu prin Samsung dex(asta știu ca e pentru pc), screen mirroring, chromecast și multe alte funcții, la multe chestii se întâmplă încurcături de genul legate de suport.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Desigur, folosește cablul usb de incărcare. Fișierele multimedia pot fi redate așa

| RoCkKiD a răspuns:

Depinde ce televizor, la alea smart poti proiecta wireless.

Trebuie sa te uiti in manualul televizorului.

| EliLeli a răspuns:

Nu