| SushiSash a întrebat:

Tocmai mi-am luat un laptop si este echipat cu Linux. Stie cineva cum sa sterg sistemul acesta de operare? Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Alexul99 a răspuns:

Un sistem de operare nu se poate sterge pur si simplu.
`Se sterge` atunci cand instalezi un alt sistem de operare.
Daca nu crezi ca poti sa instalezi unul apeleaza la cineva care stie, mai mult de 50 de lei nu o sa iti ceara happy.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De ce vrei sa stergi SO Linux? Incearca prima data sa-l studiezi un pic, sa te familiarizezi cu el!
Ai acolo tot ce ai nevoie pentru internet, film, muzica, Office, toate pe tava, cu licenta gratuita!

Daca stergi Linux-ul, va trebui sa instalezi alt sistem de operare, cum e si Windows.
Insa Windows-ul si office-ul nu mai sunt cu licenta gratis, si mai trebuie sa platesti si instalarea lor.

| Superior a răspuns:

Formatezi fiecare partitie in parte.