| ChewingGum a întrebat:

TPU! Am din nou o problema legata de tehnologie. Chiar astazi mi-am spart ecranul telefonului. A cazut pe ciment chiar cu fata si s-a crapat. Am inteles ca nu se repara cu garantia, dar stie cineva cat costa o reparatie? Adica, cred ca asta presupune inlocuirea ecranului. Cat costa acest ecran? Telefonul este marca Samsung Galaxy Ace Plus. Multumesc anticipat happy.

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm, tata are un prieten ce a ajut un HTC Sensation XE, cu ecranul mult mai mare decat la Ace Plus, si i s-a spart sticla de pe el, si folia de la touch si culmea, inca mai mergea, dar nu prea putea fi folosit, ecranul (cu sticla si folia touch-ului) au costat cam 450 lei si reparatia in jur de 100 (e trebuit sa fie lipita la caldura), la un Ace Plus s-ar putea sa fie mai ieftin, vorbeste cu cei de la garantie, poate stiu ei sa te indrume unde sa te duci cu telefonul (de schimbat nu-l vor schimba, ei schimba doar ce s-a stricat singur, sau reinstaleaza soft-ul).
Bafta!

| Winners10 a răspuns:

Pai de obicei ecranu costa cam jumate din pretul telefonul...ca am patit si eu asa si jumate din cat am dat pe telefon mo costathappy bafta... sper sa ti-l faciwinking

| kristy10 a răspuns (pentru Winners10):

Cum ma ecranu ca sa-l schimbe sa coste jumatatea telefonului? adica daca am un telefon de 100 milioane dau 50 milioane pentru ecran?

| ChewingGum explică (pentru kristy10):

Da... si mie mi se pare scump. Adica, am inteles ca nu poate fi mai mult de 200 de lei.

| MojooJoj0 a răspuns:

Cred ca vreun milion, doua.In jur de suma asta

| ChewingGum explică:

Si telefonul meu merge perfect, nu are nici o problema, insa am inteles ca pretul ar fi de 100-200 de ron. Adica, am un prieten ce a patit asta la un Iphone si el cam asa a dat, si totusi, Ace Plus-ul cred ca ar trebui sa fie mai ieftin. Multumesc frumos pentru raspunsuri, am sa vad ce pot face.