| GanH a întrebat:

Buna Ziua TPU.De ce la monitorul meu imi tot apare maniul de la el fara sa apas absolut nici un buton de pe el? Cel care reuseste sa il repare ii dau funda!

3 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

De cand face asa?
Sunt curios daca ai umblat in meniul monitorului inainte ca acesta sa inceapa sa apara singur. Daca ai umblat tu in meniu mai intai, e posibil sa fie de la buton(adica in timp, pe langa acel buton se acumuleaza scame, praf, particule mici de plastic sau cauciuc, care impiedica butonul sa revina la normal, adica sa deschida circuitul). Daca nu e de la buton atunci nu stiu ce ar putea sa fie.

| Georgeeeee a răspuns:

Poate s-a blocat butonul

| GanH explică:

Nu am umblat la buton si imi e frica sa il desfac doarece poate nu mai stiu sa asamblez ceva la el si il stic mai rau, iar butonul nu este blocat pentru ca se aude cand apas pe el si merge deschis si inchis doar ca se aprinde meniul din senin fara sa apas pe absolut nimic ce tine de monitor