| 7Azaky a întrebat:

Nu mi se aprinde monitorul din prima incercare, cand apas pe buton se aprinde sta putin si apare black screen! Si il aprind de 4-5 ori si pe urma merge!
Pana acu cateva zile mergea din prima, de la ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
E defect monitorul, trebuie dus in service. Evalualeaza pagubele si decide daca trebuie schimbat sau reparat, in functie de costul pe care l'ar necesita reparatia.
In alta ordine de idei, nu mai stinge monitorul, lasa-l in standby, ramane un led aprins, promit ca nu consuma mult curent.
Bafta

3 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Poate fi de la un virus, de la faptul ca pinii mufei monitorului sunt tociti, sau de la faptul ca ai o problema cu placa video (dar unul nu cred ca e de la placa). Reinstaleaza windowsul si vezi urmarea, uita-te daca toti pinii sunt drepti. Bafta

| Mickulash a răspuns:

S-au dus acumulatorii sau/si condensatorii. A stat mult timp deschis sau schimbarile bruste de temperatura l-au afectat. Decat sa il repari mai bine cumperi altul.

| crazycolor a răspuns:

Asa am patit si eusad mi-a mai facut asa cateva zile si apoi nu mi s-a mai aprins deloc. mi s-a spus ca s-a ars monitorul si am fost nevoita sa-l schimb.