| Habarnuamcenumepum a întrebat:

Bună ziua TPU, o întrebare, as vrea sa îmi construiesc un pc în curând și ma întrebam bugetul meu este de 2.000 euro(vreo 11 mii de lei) pot construi ceva decent de banii ăștia?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Cam putin macar un 3000 +

| lpavel a răspuns:

Nu stiu unde ai vazut ca atat iti da pe 2 mii de euro dar te pacalesti singur! Atat platesti TU daca cumperi 2000 de euro laughing
Pe 2 mii de euro primesti 9800 lei maxim 10 mii lei in nici un caz 11 mii laughing
Acum cu 9500 lei poti face un pc foarte bun nu unul decent... deci da poti sa faci daca vrei ca-ti va iesi un pc super tare! Bafta!

| NLS a răspuns:

Da, cu 2000 euro se poate face ceva decent.
Ai nevoie si de perifericre, monitor, in aceasta suma?

(oricum, sfatul meu e sa nu cheltui foarte mult pe periferice, si sa te concentrezi pe PC: procesor, placa video, RAM, sursa)

| Alexarosculesei123A a răspuns:

Eu mi-am facut PC cu acest buget. Am cumparat majoritatea componentelor de pe acest site https://bit.ly/3cLePFD
Am vazut ca au si PC gata ansamblate