| vladvlad_5024 a întrebat:

in curand fac 16 ani si as dori saimi iau Yamaha yzf r125, bugetul meu nu este prea mare acesta fiind de 1000 de euro. Am cautat dar nu prea am gasit. Imi poate da cineva un site sau pe cineva care vinde o astfel de motocicleta si in banii astia? Multumesc,

1 răspuns:
| Doppelkeks a răspuns:

Salut,
Si eu vreau sa-mi iau motor, eu sunt de mic cu asa ceva, am 17 ani. Sunt informat destul de bine.
Nu te grabii, mai intai ia permisul, dar daca intarzii cu permisul si faci 17 ani, nu are rost sa iei A1 doar pentru un an, mai bine astepti pana la 18 ani sau 17 ani si 9 luni sa dai de A2.
O motocicleta de 125 cmc buna ar fi Aprilia rs 125(dar este in 2t) sau Cagiva Mito 125. Pretul este in functie de an, poti gasi de la 400 euro pana la 2100 euro(in general). Daca vrei viteza ia Aprilia Rs sau Cagiva Mito, daca vrei ceva mai potolit ia Cagiva Planet, ceva cross, Suzuki Intruder/Marauder de 125 sau Aprilia Red Rose/Classic 125 cmc.
Depinde de gusturi. Pentru prima motocicleta este ok un buget de 1000 euro(in banii astia sa intre si permisul). Tine cont sa-ti iei casca + protectii, vezi ca sunt destul de scumpe, fa alegerile cu cap.
Asfalt uscat!