| SeniorVasileMihalcea a întrebat:

Buna ziua. Va rog am o replica la S23 si nu pot instala internet pe telefon in reteaua Digi. Pot vorbi la telefon apeland si pot fi apelat.Am fost la mai toti specialistii din Braila, dar nu au reusit nici macar sa-mi spuna de ce nu se poate instala internet pe acest telefon. Telefonul este chinezesc si are addroid 13 Actual folosesc Samsung S52S. Cel chinezesc sta in dulat. Multumesc anticipat tuturor pentru raspunsuri

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salutare, internetul pe un telefon nu se instaleaza se receptioneaza
fie pe date mobile fie prin router...wi-fi
nu prea se intelege din intrebare ce anume doriti...

| gabicoo a răspuns:

Dacă este fake s-ar putea să lipsească din el componente care să-ți asigure conectivitatea la internet.

| SeniorVasileMihalcea explică (pentru gabicoo):

Posibil. Multumesc de raspuns. Zi buna.

| Hyperion7 a răspuns:

Prin internet va referiți la aplicația internet, adică browser de navigat pe internet sau la date mobile?
Aveți în setări opțiunea care ar trebui sa se numească "conectivitate" sau "rețele"?
Puteți atașa un screenshot cu meniul?

| SeniorVasileMihalcea explică (pentru Hyperion7):

Buna ziua. Ma refer la faptul ca desi pot sa vorbesc la telefon in reteaua DIGI, dupa completarea datelor in reteaua mobila pentru conectivitate la internet, acesta nu poate fi conectat. Eu ca eu, dar la cati specialisti am fost inclusiv la cei de la DIGI, nimeni nu mi-a dat un raspuns concret. Zi buna

| Hyperion7 a răspuns (pentru SeniorVasileMihalcea):

Poate e făcută greșit configurația APN sau a fost verificat de către dânșii?

| VoidEternal a răspuns:

Ai o versiune contrafăcută de android. Ce scrie in meniu nu are legătură cu realitatea, așa e la telefoanele contrafăcute. Ori o varianta foarte veche de andoird cu un skin de android 13 pe ea, ori sistemul de operare e cu totul altceva. De asta nu poți instala aplicații pe el.

Nu-ți recomand să folosești un astfel de telefon și dacă ar merge, ar fi extrem de nesigur sa-l folosești, te poți trezi cu datele furate.

Nu înțeleg de ce cumpărați așa ceva. Sunt telefoane Motorola la 500-600 noi noute cu specificații decente care merg ok. Nu mai impresionează pe nimeni un telefon nu știu de care mai ales că fake -urile se vad imediat.

https://www.emag.ro/......D84FSKYBM/