| oanaana14 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați! M-am abonat (eu am crezut ca e vorba doar de o singura luna...sa plătesc o suma) la ummysoft și in fiecare luna îmi ia o suma de bani din cont. Cum as putea sa anulez abonamentul, nu îmi găsesc nici e-mail de la ei?

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Linkul nu merge deschis, spune ne tu ce firma este aceea cu ce se ocupă si de ce te ai abonat la ei?

| oanaana14 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aveam nevoie de un program prin care sa descarc video de pe you tube, mai exact desene animate pentru băiețelul meu, am întrat pe site-ul respectiv și l-am descarcat, voiam doar varianta de proba ( Free trial) apoi mi-au cerut sa plătesc o suma, am plătit cu cardul, și de 2 luni îmi ia suma din cont (nu e mare, dar totuși.) și acum nu mai folosesc programul respectiv.

| oanaana14 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Https://videodownloader.ummy.net/, oare nici acum nu se deschide

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru oanaana14):

Nu, nici acum nu se deschide dă eroare, posibil numai există siteul? Sunt multi hoti pe aceste siteuri, mergi la Opc si fa o plîngere, cred ca doar ei sunt in măsură sa te ajute si politia.

| Bizon95 a răspuns (pentru oanaana14):

Mie imi merge binemercic primul link
e posibil sa nu mearga de pe telefon din cauza ca e, evident aplicatie de PC

in teorie SUNT OBLIGATI sa aiba o solutie de anulat cardul din cont
in practica sunt multi care practic se rahatesc in felul asta
ai 2 posibilitati:
1. nu mai ai bani in cont (ii scoti pe toti), la ING aveam 20lei pe card permanent si restul baniilor in alt cont tot ING si bagam bani in card de pe aplicatia de banking, NUMAI cand aveam nevoie
2. te duci la banca, le ceri sa identifice payment-ul si sa NU mai faca plati catre respectivii... VREODATA!

ce faci legal dupa aia (OPC si samd) treaba ta, dar sunt greu de prins unii ca astaia

iar data viitoare, daca nu poti sa faci treaba cu, conturi multiple, plateste NUMAI prin ceva de gen paysafe card, eu NUMAI asa as face plati pe internet spre necunoscuti (google, Apple, blizzard, etc. au mai mult de pierdut daca cineva se plange ca a fost furat la card, site-ul tau e pe invers, fura cat pot si apoi dispar)

| NLS a răspuns (pentru oanaana14):

Https://www.youtubedownloaderhd.com/download.html

e Gratuit, recomand versiunea Portable, (nu mai necesita instalare, doar intri in acel executabil si esti deja in program, gata pentru a da Paste unei adrese de pe YouTube)

Si urmatorul e tot gratuit si mult mai bun decat primul, cu mici limitari (daca nu il cumperi) care banuiesc ca nu te vor deranja prea tare (nu poti descarca playlist-uri sau canale intregi cu un singur click si nu poti descarca continut 4K decat la calitate FullHD).

Daca dai click pe sageata din dreapta Versiunii

4K Video Downloader
Microsoft Windows

observi ca exista si aici o versiune Portable, pe care o recomand. (Deruleaza pagina in jos si apoi in sus din rotita mouse-ului daca nu apare nimic la inceput, e o eroare de afisare a site-ului)

https://www.4kdownload.com/download

| NLS a răspuns:

Cat despre dezabonare, explica-mi cum anume ai procedat, si ce metoda de plata ai folosit.
Serviciile de plata folosite de anumite firme de acest gen poarta alt nume, nu apare sub nici o forma Ummy pe acolo...
ci MyCommerce, FastSpring, 2CheckOut, Recurly, PayPro, cleverbridge, chargify, intershop, etc

Cauta in Inbox dupa astfel de nume, si chiar si in Spam.

| oanaana14 explică (pentru NLS):

Bună! Am rezolvat, le-am trimis email și începând de luna viitoare nu o sa îmi mai retragă bani din cont.

| FreddieM a răspuns:

Imi trimiti un link cu websitul lor? As incerca sa te ajut cumva dar nu gasesc situl ăsta.

| FreddieM a răspuns:

Am alta propunere. Ori prin internet banking ori daca vorbesti cu un operator de la banca ta, poti bloca anumite plati daca ti se par suspecte, sau chiar anula un abonament. Poti incerca si varianta asta. Succes

| oanaana14 explică (pentru FreddieM):

Da, mi s-a spus ca ei nu pot face asa ceva (sa blocheze pe "cineva" sa nu își mai ia banii)...