| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa imi iau un laptop de 1400 lei. asux x553ma(sau ceva de genu') vreau sa stiu daca merge sa joc gta 4 si minecraft pe el. are procesor Intel petinum quad core si placa video Intel hd graphics! deci merge sa joc minecraft si gta? dau funda!

Răspuns Câştigător
| MpT a răspuns:

Buna. Pe placile video integrate nu poti avea prea mari pretentii, jocurile care vor merge le vei putea juca in general la detalii low(la alea mai vechi mai poti creste cate ceva). Ar fi ok daca ai putea creste putin bugetul(e 1600 acum) pana la acest Acer http://goo.gl/HIzzLK
cu procesor i3 Haswell si placa video 820M care ar trebui sa duca si Gta 4 macar la detalii medium.

Sau minimul ar fi acest Dell (la 1500 acum) http://goo.gl/v0zsD1
cu procesor Pentium si placa video 820M si la care primesti cadou un router de vreo 100 de lei(practic iti recuperezi banii ce trec peste bugetul initial, daca il vinzi).

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| PiNNoTheGamer a răspuns:

Iti vor raspunde foarte scurt la intrebare:
Are o placa video integrata veche si procesor foarte vechi deci sansele sunt foarte slabe sa te poti juca gta4 si minecraft pe acest laptop.