| anonim_4396 a întrebat:

Bunăăă ziua!
AM nevoie de ajutor. sunt în clasa a 9-a la profil mate-info şi am trecut în limbaj de programare la info. problema e că eu am un pc... cu o versiune mai veche a windows-ului şi nu-mi merge Microsoft Visual C ++ [ programul de la şcoală ] nici o versiune -.-.
Ce programe de genul mai sunt?

A şi am găsit unul. MinGW Developer Studio am făcut programul la şcoală, fără errori şi etc, iar acasă în aplicaţia asta îmi zicea că e plin de erori o.O. de ce?

MULŢUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| TheBrainiac a răspuns:

Adevarul e ca nu conteaza IDE-ul. Poti sa folosesti orice vrei. De exemplu, poti sa scrii programe in notepad si sa le compilezi cu un compilator. Dar daca chiar vrei un IDE, poti sa descarci Dev-C++ sau Code::Blocks.
http://www.bloodshed.net/devcpp.html
http://www.codeblocks.org/
Succes!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce fel de erori?

| al3xander a răspuns:

Da ce windows ai? daca ai cel putin xp poti instala visual studio express c++ 2010. il gasesti pe pagina oficiala de la Microsoft de-aici http://www.microsoft.com/visualstudio/eng/downloads#d-2010-express (acolo gasesti si alte versiuni ca visual basic, c sharp si web developer)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O versiune mai veche * -.-'

| vatco a răspuns:

Cauta o versiune mai veche de c++.ce versiune de win ai?

| anonim_4396 explică (pentru vatco):

ăăă. sincer să-ţi spun nu ştiu :-s e win XP dar e instalat de vreo-un an sau 2.

| vatco a răspuns (pentru anonim_4396):

Http://download.cnet.com/......13082.html

daca in timpul instalarii iti da vreo eroare noteaz-o si spune-mi