| Cosmin_Andrei_1998 a întrebat:

Calculatorul s-a stins dintr-o data si miroase a ars(a scos si o scanteie) imi poate spune cinveva din ce cauza? Calculatorul merge dar se stinge dintr-o data si scoate o scanteie.placa cideo si procesorul sunt noi deci nu cred ca e de la ele

2 răspunsuri:
| geopopiku a răspuns:

Pai daca nu mai ai garantie la el desfal si uitate daca e negru pe acolo stii tu ca si cum s-ar fi ars ceva. posibil sa fi fost o crestere de tensiune si sa se fi ars vreo rezistenta

| Cosmin_Andrei_1998 explică:

Mda acum nu se mai aprinde deloc oare o fi de la sursa sau de la placa de baza?