| mitzasb a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Adica din cand in cand se stinge dintr-o data, ca si cum l-as scoate din priza.
Nu-mi pot da seama care este cauza. Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| bogdangabi32 a răspuns:

Se pare ca pasta siliconica care ai depuso intre procesor si radiator sa se fi uscat asa ca scoate placa si pune intre radiator si procesor pasta siliconica stergeo pe cea veche cu o carpa si pune acolo pasta siliconica.

2 răspunsuri:
| ionutVUVUZELA a răspuns:

Este incalzit prea tare. daca e ventilatorul ala stricat ca la mine(incearca sa porneasca merge 5 minute se opreste) se inchide de la caldura.vezi si tu cand deschizi pc uita-te in spate la unitate si vezi daca functioneaza ventilatorul.sau poate e plina unitatea de praf.

| CamyMe a răspuns:

Ar putea fi virusat, mai mult ca sigur. Dar ar mai fi o varianta: sa se incinga prea tare. Orice calculator, laptop sau pc normal, are o temperatura maxima la care are voie sa ajunga. Odata depasita acea temperatura, se stinge singur din motive de siguranta.