| SoleX a întrebat:

Cam cat valoreaza acest PC?

Procesor: i5 3350P 3.10 GHz

Placa de baza: ASRock H61M-VG3

RAM : 6GB DDR3

Placa video : AMD Radeon HD 7700 Series 1GB latime banda 72GB/secunda

Carcasa: Aerocool PGS

7 răspunsuri:
| stragery a răspuns:

Ce sursa are?, are HDD sau SSD?

Procesor maxim 500 lei, placa de baza 200, ram 200, placa video 500, cam 1400, acum depinde ce mai ai in el, cu hard si sursa buna ajunge la 1800

| SoleX explică (pentru stragery):

HDD de 1TB si sursa de 500 W

| stragery a răspuns (pentru SoleX):

HHD 1 TB = 130-150 lei, Sursa de 500W, depinde ce fel de sursa, multi nu realizeaza ca sursa este la fel de importanta ca CPU sau GPU, daca este o tigaie normal ca sistemul o sa aiba probleme, imi poti spune modelul ei?

| SoleX explică (pentru stragery):

E de la Technoware

| CPAElites a răspuns (pentru stragery):

Placa video nu valoreaza nici 200 lei, cu 500 lei imi cumpar NOUA GTX 750 TI care e de doua ori mai performanta!

Procesor ~300 lei
Placa Video ~150
Placa de Baza ~80 lei
Ram ~70 lei
HDD ~130 lei
Sursa PETARDA ~25Lei
Carcasa?

| UzziPtm16 a răspuns:

Salut! Te asigur ca in jur de 1.700 de lei!

| SoleX explică (pentru UzziPtm16):

Merci de parere!