| Miriammmmm a întrebat:

Camera foto de la telefon (13 MP) face poze foate bune la obiectele apropiate de camera, dar cand o indepartez de obiect se vede in ceata. Cateodata cand deschid aplicatia "camera" se vede perfect dar dupa o secunda se incetoseaza. Sau uneori se vede bine pe lateral dar in centru e un cerc tot asa, incetosat. De la ce poate fi? Tin sa precizez ca l am scapat de cateva ori, dar nu de la 5 metri..doar de la distante mici si foarte rar, 2-3 ori. Si din cate imi amintesc, avea aceasta problema si inainte dar nu pot spune sigur. Ajutati-ma, va rog!

1 răspuns:
| florinflorescu a răspuns:

Salut, cand te indepartezi apasa odata pe ecran pentru a focusa imaginea dorita. pentru ca tu cand te indepartezi el ramane focusat pe imaginea initiala.