| anonim_4396 a întrebat:

Cand apas ctrl+alt+delete, imi apare asta : http://clip2net.com/s/10glP
Cum fac sa intru in managerul de activitati?

Răspuns Câştigător
| Assasin_3756 a răspuns:

Dai prima data pe siteul www.taskmanagerfix.com si scrie acolo o sectiune enable disable regedit(sau asa ceva) descarci regedit fix, intri in el si dai regedit fix si dupa dai ok, aacum dai start>run>regedit> HKEY_CURRENT_USER>Software>Microsoft>Windows>CurentVersion>Polices>sistem si o sa iti apara 3 chesti:prima (defaut), a doua Disable Task Manager si a treia Disable Registry Editor.Acum trebiuie sa stergi Disable Task Manager si Disable Registry Editor si gata s-a rezolvat. fundita?

4 răspunsuri:
| ElektroViruss a răspuns:

E de la un virus, mai exact : Sality.AA
Solutia data de Assasin functioneaza, dar din pacate odata inchis Taskmanagerul se dezactiveaza din nou. deci trebuie sa faci acel lucru de fiecare data cand vrei sa-l deschizi.

Apropo. editorul de registri e dezactivat si el.

O solutie ar fi sa instalezi Kasperski Internet Security sau Kaspersky Antivirus si sa scanezi tot pc'ul. Am intalnit cazuri cand nu mai puteai sa instalezi nici un program antivirus dupa infectarea cu acel virus.

Alta solutie, cea mai sigura ca sa scapi de virus e : Reinstalare Sistem de operare + Formatare Disk

Bafta!

| Broadband a răspuns:

Pai ai umblat tu pe la ceva daca iti arata asa.
nu stiu ce sa zic,, nu m-am confrunta cu problema asta

| ZapaciLaa a răspuns:

Da este un virus

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai mare grija. Poate fi un VIRUS.