| Mihai543215 a întrebat:

Cand citesc caracteristicile unei placi de baza, ce trebuie sa caut ca sa vad ce placa video suporta? ( ma intereseaza una de1gb ddr5). Cam cat costa o astfel de placa de baza?

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Trebuie sa aiba slot PCI Express.
La ce placa video te-ai gandit?
Vrei sa-ti cumperi un sistem nou?

| Mihai543215 explică:

Mai mult vreau sa imi fac o parere, nu m-am gandit la o placa video anume, desi stiu o gramada, depinde de bani... In mod normal vreau una pana in 2 milioane cu 1gbram ddr3 64 biti. ca mai mult e scumpa si daca am noroc pixeli shader5. Dar daca e sa castig niste bani la pariruri ma intind la un nVIDIA 550TIbig grin.