| T0X1kSkuLL a întrebat:

Deci eu am Placa de baza ASRock H81M-VG4 care suporta maxim ddr3 si eu vreau sa imi cumpar
http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ care e ddr5, intrebarea mea este : ar merge placa video cu ea? adica placa de baza suporta ddr3 si placa video are dd5, merge?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Memoria placii video nu are nici o legatura cu tipul memoriei RAM.

Poti pune linistit o placa cu GDDR5, ai nevoie doar de conector pci express pe care placa ta de baza il are.