| AlexVizitiu a întrebat:

Cand cumpar o aplicatie de pe Google Play,imi introduc numarul cardului, iar apoi mai jos imi apar niste campuri "L/L A/A SI CVC.Cu ce trebuie completate?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Este vorba de luna si anul cand expira cardul.
Iar CVC/CVV sunt cele 3 cifre de pe spatele cardului.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

L/L A/A - este luna si anul cand expira cardul tau.
CVC - este codul format de regula din 3 cifre si este situat pe spatele cardului. El este numit CVC(CARD VERIFICATION CODE). Acest cod este codul de securitate al cardului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Codul PIN, secret cum vrei tu sa-i zici, sau ultimele 4 cifre sau 3 de la sfarsitul numarului de card