| bennn a întrebat:

Cand cumperi o tableta noua trebuie formatata bateria?

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu trebuie formatata, de aproximativ 10 ani toate bateriile vin formatate deja din fabrica. Te chinui degeaba sa incerci sa formatezi bateria.

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Da, o sa te-ajute sa te tina mai mult, de obicei orice baterie noua ar trebui formatata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, bateriile de la telefoanele/tabletele/laptop-urile noi, NU se mai formatează!

"Formatarea se face pentru TOATE bateriile noi in afara de cele Li-Ion si Li-polymer." - SURSA :
http://servicegsmpoduturcului.wordpress.com/......le-mobile/

Vezi instrucţiunile de folosire a acumulatorilor la linkul :
http://www.f64.ro/......009new.pdf

Toate cele bune.

| CeVorbestiMa a răspuns:

Trebuie formatata, dar REformata nu.

| AnimeG0DDDFan a răspuns:

Nu, nu ar trebui reformatata tongue

| bennn explică (pentru AnimeG0DDDFan):

Si eu ce sa cred?

| Alexandra_Zaharia_1997 a răspuns:

Nup...pur si simplu o lasi asa cum este si daca ai probleme cu ea suni la firma si ti-o schimba...

| Cleva_Florin_1992 a răspuns:

Da trebuie 12 oare