| Artemisia a întrebat:

Cand deschid imprimanta sa scot ceva, incepe sa imi printeze ea singura cartea New Moon care o am pe PC. Daca nu as opri imprimanta, probabil ar printa toata cartea pana ar ramane fara tus. Ce sa fac?

P.S.Eu nu am dat print la carte.Cand am dechis imprimada a inceput ea din senin sa scoata primele pagini din carte. Daca o opresc, cand o deschid incepe sa o printeze de la inceput.
Help!

Răspuns Câştigător
| vader a răspuns:

Probabil ai dat sa o printezi din greseala. Trebuie sa verifici daca este in lista de documente ce urmeaza a fi listate si sa o stergi de acolo. Daca ar fi avut o sigura pagina s-ar fi listat si ai fi scapat de problema dar tu o opresti si listarea se reia atunci cand imprimanta devine disponibila. Nu stiu ce windows ai ca sa iti spun exact cum sa procedezi dar in general Start\Printers(imprimante) Click apoi pe imprimanta in cauza (daca ai mai multe), sau in bara de activitati jos in dreapta ecranului trebuie sa iti apara un icon cu o imprimanta - click pe el si se deschide o lista cu documentele aflate in curs de imprimare - te duci pe cel cu numele cartii si il stergi sau ceva de genul click dreapta si apoi cancel print job

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate, din greseala, ai dat comanda de printare. Intra prin Start/ Printer and Faxes, da dublu clic pe icon-ul imprimantei si iti intra o fereastra unde ai documentul care se printeaza. Intri in Printer si dai Cancel all Documents ori te pozitionezi pe document si dai Delete. Succes si numai bine!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Muta cartea in alta parte.

| DEBrown a răspuns:

Poti sterge cartea. Oricum e cea mai de *** carte.

| cristinna23 a răspuns:

Scoate cartea din memorie si spune-i unui specialist sa te ajute

| metalheart a răspuns:

Pai imprimanta nu e legata de calculator printr-un cablu? trebuie sa scoti cablul ca sa xeroxezi, dar daca vrei sa printezi din calculator nu stiu. du-o la reparat, cred ca e singura posibilitate