| Marius19 a întrebat:

Am vrut sa scot un referat la imprimanta, si cand dadeam sal printeze nu mergea si am dat de mai multe ori. Dupa am repornit imprimanta si a inceput sami scoata de cate ori am dat.stie cineva cum sa opresc sa nu mi le mai scoata cami consuma mult tus

1 răspuns:
| geo691 a răspuns:

Pei e simplu tote imprimantele sunt proiectate cu un buton de urgenta si semnu de pe buton e un X sau daca nu scoti din priza si dai restart la pc sau nu mai pui multe foi bagi doar una si o folosesti de mai multe ori dand pe butonul pornire sa continue. In general cand becu pulseaza la imprimanta inseamna ca mai are de imprimat foi daca o lasi asa si continui sa ai dai din pc alta imprimare el ti le ia pe toate si in momentu ala te trezesti ca iti scoate continuu deci sa te asiguri ca ce ai vrut sa scoti la imprimanta a iesit. Pentru problema de tus vezi ca gasesti sticlute cu tus si cu ajutoru unei injecti deasupra cartusului ai un actipild il dai jos si o sa gasesti o gaurica pe acolo bagi tusu da usor si dupa operatiunea asta te asiguri ca lipesti actipildu bine sau pui un scoci astfel incat sa nu intre aer daca executi corect toti pasi o sa imprimezi pana nu mai poti.