| WalterWhite a întrebat:

Cand imi pornesc calculatorul merge foarte bine dar dupa vreo 3-4 ore de functionare incepe sa mearga totul sacadat pana si cand dau click pe My Computer, am reinstalat si alta versiune de windows si am reinstalat si driverele si tot la fel, vreo solutie?

7 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Desfacti radiatorul de pe procesor, cureti pasta termoconductoare care probabil este uscata cu ceva moale sa nu zgarii ceva pe acolo, pui alta pasta termoconductoare. Daca nu merge cand incepe sa sacadeze deschizi task manager si vezi la procese care "mananca" mult procesor sau ram.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Instaleaza o versiune foarte noua de internet si nu o sa-ti mai mearga asa greu. Uite de pe ce poti instala:http://www.google.ro/......http?/url

| Phantom933 a răspuns:

Iti folosesti rami trebuie mai multi gb de ram si la mine dupa ce joc crysis wars 2 ore din cauza ca am 2 gb de ram incepe sa mearga sacadat sau poate din cauza sursei. poate nu e buna...
daca vrei sa vezi cati gb ram click dreapta pe my computer proprietes si vezi cati gb ram... daca ai multi gb ram inseamna ca e de la sursa..trebuie schimbata..nu ai ce sa ii faci
spune-mi cati gb ram ai
Funda?

| CrYsTyYy a răspuns:

Din cauza placii video si a ramilor.Ele se incalzesc foarte tare si de aceea face asa.Iti recomand sa schimbi cat mai repede

| gbz112 a răspuns:

Numai are pasta pe procesor si incalzeste prea tare si numai functioneaza cum trebuie. Si daca il mai folosesti mult asa se strica ori procesoru ori placa de baza. iti spun din propria exerienta. Dar mai asteapta raspunsuri sa fi sigur ca asta e problema. Si cand il vezi ca incepe sa se miste secadat sfatul meu oprestel si lasa-l o perioada sa se raceasca.

| raulik1234 a răspuns:

Incearca sa nu mai intri pe jocuri asa mari descarcati jocuri cu cerinte mai mici si o sa-ti mearga mai bine... dar poate fi si din cauza virusilor... funda?