| Artemisia a întrebat:

Cand incearca sa ma sune cineva, si imi este telefonul inchis sau nu am semnal, persoana care vrea sa ma sune pe mine(chiar daca a format numarul meu de telefon) suna la altcineva.raspunde nu stiu ce barbat, iar colegele zic ca am iubit si de ce nu le-am zis si lor(ele cred ca raspunde asa zisul iubit la telefon). eu cred ca sunt redirectionate numerele.cum pot sa rezolv problema? dau funda?(va rog cat mai multe detalii)

5 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Intri in meniul tel. la setari apeluri si la optiunea redirectionare apeluri dai dezactivarea tuturor redirectionarilor...si gata! Dar intrebarea:cine si de ce ti-a facut redirectionarea apelurilor si de ce? Poti sa vezi acolo si nr. la care este directionat apelul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Anulezi comanda din setările telefonului.
Pa, pa.

| piciuk a răspuns:

E posibil sa fi redirectionat tu din telefon apelurile ca atunci cand ai telu inchis sa sune le acel numar. mie mi s-a intamplat la cosmote ca atunci cand ma sunau doua persoane in acelasi timp sa se faca conexiune intre cele doua telefoane si vorbeau intre ei.

| Maximus a răspuns:

Intradevar s-ar putea ca apelurile pe care le prinesti atunci cand ai telefonul inchis sau nu te afli in aria de acoperire a retelei sa fie redirectionate catre un alt numar de telefon. In cazul in care numarul tau de telefon este un numar de abonabent, incearca sa intri in categoria setari a telefonului apoi in sub categoria setari apeluri, la deviere apeluri si acolo trebuie sa gasesti o subcategorie "Anularea tuturor devierilor". In cazul in care detii o cartela prepay reincarcabila iti recomand sa iti suni operatorul retelei de telefonie din care faci parte si sa ii spui despre aceasta problema! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la serviciul clienti 411 pentru Orange, 222 Vodafone si 1234 pentru Cosmote alege sa vorbesti cu un operator si spune/i ce problema ai si sigur te va ajuta