| TrendyHedgehog a întrebat:

Cand incerc sa conectez ebook reader-ul la pc (prin usb) calculatorul il detecteaza pentru cateva secunde apoi dispare si nu pot sa imi pun carti pe el.Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| dannytama a răspuns:

Incearca sa il conectezi la alte porturi usb din calculatorul tau. Daca tot asa se intampla incearca cu un alt cablu sa conectezi ebook-ul la pc. Daca si asa se intampla tot asa incearca sa introduci capatul in portul usb al calculatorului si sa stea fix fara sa se miste si incearca sa misti in mufa tabletei dar foarte fin intr-un interva de 2-3 secunde...dar foarte foarte fin. Si daca gasesti o pozitie in care se realizeaza conexiunea incearca sa il tii asa cat timp transferi. Sper ca am fost de ajutor!

| TrendyHedgehog explică (pentru dannytama):

Am incercat la alt port usb, am incercat cu alt usb si am incercat sa il tin fix in timp ce transferam datele.Degeaba.Am incercat la laptopul unui prieten si la el a mers fara probleme.

| dannytama a răspuns (pentru TrendyHedgehog):

Ce windows folosesti?

| TrendyHedgehog explică (pentru dannytama):

Windows 7