| Maryanna2508 a întrebat:

Cand intru pe Google Chrome imi apare cu rosu sus unde este scris link-ul un "x" langa un lacat iar "https" este taiat cu o linie rosie pe diagonala...ce inseamna asta? big grin

2 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Inseamna ca site-ul respectiv este unul securizat iar certificatul (fiecare site securtizat are un certificat) care daca este emis de o firma de incredere, este de increde, daca nu iti da eroarea aia. de asemenea acele certificate au o perioada de valabilitate si daca ai data/ora calculatorului setate gresit iti va da eroarea aia, deci verifica daca este buna.

| gmbod1 a răspuns:

Inseamna ca nu te lasa firewall-ul sa intri intra in farewall si dezactiveazal bafta!