| Shi_Atat_Raul_1996 a întrebat:

Cand ma joc, sau fac orice imi apare prima oara "display driver has stopped responding "iar apoi imi dispare mouseul de pe ecran si se blocheaza absolut tot! Chiar nu stiu ce sa fac ...Am procesor Celerom(R) Dual-Core CPU T3100 @ 1. 90Ghz Memorie Ram 2 GB, am anti-virus AVG 2014 Cumoarat si l-am curatat recent..Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Andryez a răspuns:

Daca mai ai si Windows 7, ai putini Rami pentru a te juca, eu am 6 GB Ram, Procesor 3.2 Ghz si placa video de 2 GB si tot face ca al tau cand ma joc, jocurile astea de acum, mai ales cele de 2013 respectiv 2014 cer foarte mult functia de 3D a placii video, pe cand al tau, e depasit de mult, la mine face figuri pentru ca m-am jucat intens si a tinut saracu vara pe caldurile alea din vara de te topea, dar intr-un sfarsit asa patesti e inevitabil... ori iti iei altul, ori ti-l upgradezi cu piese mai puternice

2 răspunsuri:
| Ani_Ani_1992 a răspuns:

Simplu, cheamă un specialist sau cumpara alt calculator sau laptop

| KaZoo a răspuns:

Salut Raul
Si mie mi s-a intamplat la fel si mi-am instalat alt Driver Video si mi-a mers.
Incearca si tu!

FUNDA?