| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma uit la un film trece 10-9 minute se aude un zgomot trrrrrr... se face ecranul negru si apare un scris albastru Neclar ...Recent mi s-a ars placa video ATI RADEON X1550, ACUM FOLOSESC O PLACA VIDEO INTEGRATA PE PLACA DE BAZA
s3 Via chrome ipg family din ce cauza e problema (Pe fosta placa video mi se intampla acelasi lucru )

1 răspuns:
| TechGuyTpu a răspuns:

Placa integrata nu are cum sa se arda(e integrata cu placa de baza deci inseamna ca sar arde placa de baza). Acel scris albastru este BSOD(Blue Screen Of Dead). Este atunci cand windows intampina o eroare si ca sa salveze fisierele iti da acel ecran.Incearca sa citesti ce scrie la eroare(adica cand apara ecranul pe primul rand) si mil comunici