| anonim_4396 a întrebat:

Cand pornesc pc-ul imi incarca automat mozilla si porneste automat urmatoarea pagina http://descarc.at.ua/index.html desi nu e setata ca home page sau ceva. Daca deschid eu manual browserul imi incarca pagina pe care o am setata la home page. Cum sa fac sa nu-mi mai porneasca automat browserul si nici sa nu-mi mai incarce pagina aia? Cred ca e vreun virus... :((

5 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

Nu, nu e nici un virus. Dai click pe start -> run -> si scrii acolo msconfig. Iti incarca o fereastra si sus ai niste tab'uri - dai click pe cel pe care scrie startup, apoi cauti in lista aia si debifezi toate alplicatiile care nu vrei sa iti porneasca odata cu windows'ul. Bafta, Costi!

| kynezu a răspuns:

Cauta in start, da-i click pe run si o scrii in kenar msnconfig, iti apare o fereastra cu mai multe optiuni, da-i click pe start-up, acolo sunt toate programele care o sa iti apara cand aprinzi pc-ul printre care si problema ta, debifezi tot ce crezi tu ca nu iti trebuie la start up inclusiv mozzila sau ce ziceai tuh, bafta

| kynezu a răspuns:

Urmeaza toti pasii care ti-am zis si cand iti apare tabloul ca programe apesi disable all si apply.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tema1:
nu este un virus, daca nu ai reusit sa rezolvi problema trebuie sa mergi in Local Disk (C) - Documents and Settings - All Users - Start Menu - Programs -Startup si aici o sa gaseste un shortcut html(posibil cu denumirea de rock) pe care trebuie sa-l stergi ( poti sa verifici dand click pe el si se va deschide pagina care te incurca)
Tema2: urmareste pasii pe care i-au spus antevorbitorii mei (costyvas) si o sa gasesti o aplicatie care are calea pe care eu am descris-o mai sus pe care o debifezi.
Bafta