| Иαяʋтσ a întrebat:

Care antivirus e mai bun avira sau kaspersky

16 răspunsuri:
| Yugeen a răspuns:

Eu as merge, in locul tau, pe Kaspersky!

Personal, folosesc BitDefender Internet Security si sunt mai mult decat multumit!

Numai bine!
Stay safe! tongue

| darrio2007 a răspuns:

Kaspersky

| VladimirPutin a răspuns:

Crezi că ar fi bun vreo unul?

| Liptonel a răspuns:

Depinde in ce sens mai bun.
Avira este un antivirus, BUN!, consuma si resurse acceptabile, de unde rezulta : Antivirusul Perfect.
Karspersky. dupa cum stiti, a fost nebunie cu el cand a aparut, toti ca : Vaai, vaai, kaspersky e cel mai bun!
Asa o fi, dar consuma si multe resurse.depinde de fiecare acum.
Deci : Daca ai o configuratie mai slaba -> Avira
Poti incerca Kaspersky, iar daca vezi ca sistemul tau face fite, ia-ti alt antivirus. Kaspersky are si un fel de firewall in el, daca nu ma insel.

| aLiaLi a răspuns:

Iti recomand foarte calduros ESET Smart Security 5 de la Nod32. Un antivirus exceptional. Nu il poti compara cu avira sau kaspersky. Avira este un antivirus mediocru de care vor trece majoritatea virusilor, worms si restul. Kaspersky este destul de bun, in schimb sa nu il dezinstalezi, sa mergi cu el in continuare, pentru ca in momentul in care il vei dezinstala acesta va activa un virus, care ti-l baga la instalare, de care va fi cam greu sa scapi daca nu imposibil happy Asta e metoda lor sa te faca client fidel, dezmagitor. Sper sa te fi ajutat. O seara buna!

| CosmicKarma a răspuns (pentru aLiaLi):

Avira e mediocru? De curiozitate, cât l-ai folosit, cum l-ai testat şi care sunt rezultatele care te-au făcut să spui că este mediocru? Că na, dacă spui asta, înseamnă că ai testat serios la el. Aştept. Altfel, până apari tu cu răspunsul, să spunem că varianta full este folosită de Deutsche Telekom şi că cea free este printre cele mai lăudate în testele anuale, alături de cele free de la AVG şi Avast, cam în ordinea asta.
Hai, aştept experienţa ta detaliată happy

| aLiaLi a răspuns (pentru CosmicKarma):

Dragul meu tanar pasionat de raspunsuri detaliate si pline de experienta, tin sa iti spun ca am folosit acest Minunat antivirus cum il lauzi tu atat pe servere cat si uz personal. Incearca de curiozitate sa il supui tu la cele mai mari chinuri, sa vezi daca iti rezista la flood, la spam, la malware, cat priveste uzul personal tin sa iti spun ca am fost curios cand l-am luat prima oara sa vad ce ii poate capu si i-am oferit niste virusi micuti si draguti pe tava, tin sa precizez ca a reactionat la 40% din ce i-am oferit. Acum concluzia o poti trage tu. Sper ca te-am lamurit, o zi buna in continuare si numai bine happy

| CosmicKarma a răspuns (pentru aLiaLi):

Concluzia mea este greu de tras de vreme ce în testele anuale Avira iese la iveală cu una dintre cele mai bune rate de detecţie. Se pare că tu i-ai dat teste aparte de nu a funcţionat. Asta este happy Nici o problemă, zic.

| 이벨 a răspuns (pentru aLiaLi):

Chiar e adevarata treaba cu Kaspersky si virusul? Daca din intamplare am dezinstalat Kaspersky ca sa instalez ESET Smart Security 5 acest nou antivirus va distruge virusul de la Kaspersky?

| VladConstantin20 a răspuns:

Bună!
Eu am Avira și mă mulțumește!
Sper că te-am ajutat happy

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Dupa parerea mea, avira ar fi.

| victorbold a răspuns:

Din cele doua fi sigur ca kaspersky e cel mai bun.dar mai presus de toate e NOD

| C0sminn a răspuns:

100% Kaspersky. Il folosesc de 3 ani si nu am avut niciodata probleme cu virusii. Avira acum mult timp in urma mi l-a instalat cineva si singur, a inceput sa stearga tot ce credea el ca e virus(chiar si fisiere din windows) fara sa ma intrebe, ci doar ma anunta ca fisierul a fost sters. Si uite asa mi-a stricat windowsul. Deci te sfatuiesc ca mergi pe Kavwinking

| sergiuw37 a răspuns:

Antivirus? Degeaba daca nu esti dispus sa iei originalul happy

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Kaspersky fara discutii...

Cei de la Kaspersky furnizeaza programe chinei pentru. a afla diverse date din calculatoarele bandelor teroriste. Se ocupa cu securitatea companiilor mari; banci; diverse.

Credeti ca ei care pot sparge ori ce calculator, nu pot face un antivirus calumea?

| Wrecked a răspuns:

Ma iaiti antivirusul AVAST! este cel mai bun eu il folosesc de mult timp si nu prea am avut probleme cu virusii!