| vidii a răspuns:

Niciunul,nu te lua dupa cei 2-3 de mai sus, memoria placii video nu conteaza ...ci doar la rezolutii mari (1920x1080+)
Si chiar daca are 2-4gb,placa video e prea slaba pentru a-i folosi, asta ar fi inceputul
Procesorul acela e de acum 2 generatii, bulldozer pe nume... a fost cea mai proasta arhitectura conceptionada de AMD, si...carcasa aia de zici ca-i conserva, iar in sursa nu-mi pun prea mare incredere, cel mai bine ar fi un pc pe componente + asamblare 50 lei si iesi mai castigat
Ai asa :
- Procesor quad core puternic
- Placa de baza buna
- 4gb ram ieftini
- 500gb hdd
- Placa video care se descurca in orice joc daca nu exageezi cu detaliile
- Sursa mai de incredere decat conservele din cele 2 pc-uri postate de tine
- Carcasa mai ok
DVD-rw n-am pus, pentru ca windows il poti instala foarte usor de pe un stick USB
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1256144/
Dupa ce adaugi componentele in cos, adaugi si asamblarea si esti gata de dat comanda
http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/
Nu fa marea greseala sa iei pc gata facut din magazin, cel personalizat iese cel mai bun

| HeLps explică (pentru vidii):

Lolul si Cs go cum are merge pe el?

| HeLps explică (pentru vidii):

Referitor la windows, un site de unde pot lua un windows 8 bun, am licenta

| vidii a răspuns (pentru HeLps):

Cu lol n-ai probleme, merge la ultra
Am aproximativ acelasi pc, procesor cu 5% mai slab si placa video cu 5% mai slaba, e r7 250 nu 250X si in csgo pe 1024x768 low settings si setarile placii video din catalist puse pe performance am 200+ fps in mix-uri de 5v5, dust2/inferno/mirage/cache si asa mai departe, poti sa maresti si rezolutia si detaliile, peste 100fps vei avea
Am incercat si 1920x1080 cu Very high settings msaa x4 si AA x8 ~ si scot 115 fps tot timpul, cateodata peste
Referitor la win 8... poti sa cauti pe google sau sa mai intrebi pe un prieten ceva, TPU nu ma lasa sa postez asemenea link-uri, bafta

6 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Cel mai scump este mai bun deoarece are placa video de 4 GB, comparativ cu celalalt care are doar 2 GB.

| TsonPing a răspuns:

Vorba lui Mario1999. Daca te uitati si tu putin la Informatii ai fii vazut care e diferenta! PRIMUL E MAI BUN.

| DrooPy29 a răspuns:

Acesta este bun, http://ttap.co/1GYz1I4, ai un plus de 2gb (video) fata de celalalt.