| InstinctPr3ciS a întrebat:

Care dintre procesoare este mai bun la S4, intreb asta deoarece pe eMAG procesorul este :Model Procesor:APQ8060pro Quad CoreProcesor (MHz):1900 si pe Orange.ro este : quad-core Qualcomm Snapdragon 600 at 1.9 GHz? Deci de ce sunt diferite si care este diferenta dintre ele?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca te referi la Samsung atunci el vine echipat cu trei modele de procesoare (poate or fi mai multe, i dont now) si anume
procesor Snapdragon 600 Quad-core 1.9 GHz Krait 300 (este modelul mentionat de tine APQ8060pro Quad CoreProcesor)
si
procesor octacore Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15
si
procesor octacore Exynos 5 Octa 5410 Quad-core 1.2 GHz Cortex-A7
Primul are 4 nuclee, restul are cate 8, per ansamblu Exynos 5 Octa este mai bun.

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Este acelasi procesor Qualcomm este producatorul iar APQ8060pro este modelul de procesor

| sleeky1532 a răspuns:

Ia in considerare diferenta de pret dintre galaxy s3 si s4. Tot banetu' asta pentru 200 mhz procesor, display orgasmic si barometru/umidimetru/etc...(nu pare profitabil)

| PhoenixShadow a răspuns:

Din cate stiu eu Qualcoom Snapdragon e mai bun.