| feli79 a întrebat:

Care e distanta medie a transmisie unui router wifi ?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sunt 3 variante. 1. reteaua are o problema de la acea persoana. 2. routerul are filtrare mac 3 routerul are parola wep sau ceva amsca, care iti blocheaza accesul, fie altele.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Depinde de: router, firmware, putere antene in dbi si puterea alimentatorului de retea

Răspuns utilizator avertizat
| sltlp a răspuns (pentru feli79):

Sunt 3 variante. 1. reteaua are o problema de la acea persoana. 2. routerul are filtrare mac 3 routerul are parola wep sau ceva amsca, care iti blocheaza accesul, fie altele.

| CataC a răspuns:

Salut
Depinde de la router la router, nu exitsa distnat medie, meddile slabe abia acopera un apartament, modelele mai performante au distanta mai mare.

| Narcis2007 a răspuns:

Depinde...eu as zice 50 de metri