| Ovidiu a întrebat:

Care este cauza? Cateodata mi se inchide laptopul, dar inainte de asta imi apare un ecran albastru cu o eroare de genul: 00x00000000; :d dupa 1 secunda se da restart automat.

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

Ecranul albastru este ultima bariera de protectie a PC-ului, aplicata de OS, este un fel de infarct al computerului si are la baza in primul rand o cauza hardware, dar si de soft.

Mai multe informatii dar si ce ai putea face, gasesti aici:
http://www.videotutorial.ro/? p=5517
Sper sa rezolvi situatia, o zi buna!

5 răspunsuri:
| Ana213 a răspuns:

Blue screen e o eroare de rami, gen :,, virtual memory dump" daca ai windows 7 aia e buba, ai prea putini rami pentru versiunea aia de windows. Daca ai xp si iti da asta mai mult ca sigur ai virusii, care se joaca fotbal in memoria ta rami, instalezi windowsul din nou si gata.

| jhonny999 a răspuns:

Bluescreen si restart de obicei apare de la o eroare de sistem. Intri in BIOS dai un load optimizer.sau default optimizer cum ai tu acolo.si reinstalezi windows-ul si eroarea va disparea.Bluescreen de obicei este dat de memoria ram.

| Tron a răspuns:

Se intampla asta si la pc-uri, nu neaparat numai la laptop-uri.Cauzele pot fi mai multe, ori mufa de alimentare a hdd-ului, ori vreun virus ori vreo diferita eroare.Eu de obicei patesc asta si bag windows-ul din nou, fara sa sterg celelalte partitii, ci doar C-ul.

| ღmirunikaღ a răspuns:

Ce e asa de greu se supra incalzeste stai prea mult la el de aia

| KingA_9547 a răspuns:

Daca ne spui și mesajul erorii ar fi perfect, nu suntem ghicitori în cafea.