| anonim_4396 a întrebat:

Care este cea mai puternica Boxa portabila in Bass adica in decibeli frecventa joasa (Nu ma interesează Watti adică zgomotul) sa aibă Slot Card MicroSD, USB și Bluetooth. Eu dețin o Boxa Sony XB40

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.emag.ro/......DH8Z5MBBM/

Putere RMS (W) 154
Culoare Negru
Banda de frecventa 2.4 GHz
Dimensiune sateliti (W x D x H mm) 430 x 125 x 133
Greutate (Kg) 4.7

| Saveluc a răspuns (pentru RAY):

Este prea greoaie și prea scumpă. Ceva de genul al Sony SRS XB40 undeva Pana-n 1.000 - 1.500 lei

| RAY a răspuns (pentru Saveluc):

Eu unu nu as da mai mult de 100 de euro pe o boxa portabila

| Saveluc a răspuns (pentru RAY):

Din păcate in banii astea nu prea ai ce sa alegi dacă vrei sa simt muzica. Majoritatea se aud de parca ai pus in difuzor in galeata

| Arthiom a răspuns:

Zgomotul nu se masoara in wati. Puterea in wati e puterea regasita pe difuzor. Daca vrei o boxa la care sa simti basul cauta una care are difuzor de joase. Orientativ, repet, orientativ, cu cat e difuzorul mai mare, cu atat mai bine reda joasele (basul). Boxa akai prezentata in raspunsul dinaintea mea se preteaza binisor la capitolul asta.

| Saveluc a răspuns (pentru Arthiom):

Mulțumesc pentru răspuns. Pentru mine AKAI este o duzina. Din fericire am găsit o boxa (portabila, dacă mai este) SONY GTK-XB7. Are 470W RMS. Nu este chiar portabila dar o pot lua colo și colo dacă merg cu vreo mașina. Bafta