| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai bun internet mobil, in raport calitate- pret? Unii zic ca de la orange, altii vodafone. Cele de la rds sunt ok? Mentionez ca nu imi trebuie pentru download, nu ma intereseaza acest aspect.Si care are aria de acoperire mai mare? Multumesc.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Eu am internet mobil de la Vodafone si rds, si rds-ul merge mai bine decat Vodafone si acoperirea mi se pare mai buna, adica unde am semna 2-3 liniute la vdf, la rds am full

| Nestle a răspuns:

Ca arie de acoperire o are mai mare Vodafone, dar la net digi e mai bun, iar acum dau net gratis la toti abonatii de net pe cartela digi.

| aBunnyMind a răspuns:

Eu am de la Vodafone si cosmote (vodafonul pentru o ruda de-a mea)
si pot spune ca cosmote-ul are o viteza mai mare decat Vodafone-ul la mediul rural insa la cel urban Vodafone-ul peste cosmote. La pret sa stii ca sunt cam la egalitate. Acum depinde de tine (rds si Orange n-am incercat)