| niggasinparisxxx a întrebat:

Care este cel mai bun sistem de operare pentru laptopul Acer(Extensa 5630G, 250GB) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| adriangabor92 a răspuns:

Windows 7

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Eu cred că cele mau bune sisteme de operare sunt cele din grupa Ubuntu Linux, dacă te pricepi să le utilizezi.
Alții îți vor indica, indiscutabil, alte sisteme de operare.
Depinde la ce te gândești când spui sistem de operare bun.
Sisteme de operare din grupa Ubuntu Linux sunt gratuite, deci sunt mult mai bune, decât sistemele de operare din grupa Windows, care sunt pe bani și deci cele din grupa Ubuntu Linux sunt cu mult mai bune, sub aspect preț -performanțe.
Cam toate mizeriile informatice se adresează calculatoarelor care folosesc sistemele de operare din grupa Windows, și deci nu este indicat să utilizezi sistemele de operare din grupa Windows dacă vrei să scapi de mizerii informatice. ( viruși, viermi, cai troieni, softuri anti - piratare, etc)

| gabipower a răspuns:

Windows 7 sau xp in nici un caz vista(cere programe speciale)happy